Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2015

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 3-1 ΤΕΛΙΚΟ

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα στην Τούμπα (NOVA 1) το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό με το οποίο πέφτει η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Ο «δικέφαλος» του Βορρά έχει πάρει το προβάδισμα από το 28ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπερμπάτοφ. Πάντως η ανατροπή του Ταυλαρίδη στον Ροντρίγκες φάνηκε ότι έγινε -οριακά- εκτός περιοχής.

Τρία λεπτά αργότερα μάλιστα οι γηπεδούχοι απέκτησαν «αέρα» δυο τερμάτων χάρη σε γκολ του Ροντρίγκες, ενώ στο 42' ο Μιγκέλ Βιτορ εκανε το 3-0, μετά την άστοχη έξοδο του Στιλ, ο οποίος φέρει ευθύνη και στο δεύτερο γκολ.

Στο 74ο λεπτό οι πράσινοι έχουν μειώσε το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Καρέλη.

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 3-1

Γκολ: 28' πεν. Μπερμπάτοφ (ΠΑΟΚ), 31' Ροντρίγκες (ΠΑΟΚ), 42' Μιγκελ Βίτορ (ΠΑΟΚ), 74' Καρέλης (Παναθηναϊκός)

Κίτρινες: Ταυλαρίδης (Παναθηναϊκός), Βίτορ (ΠΑΟΚ), Tζαβέλλας (ΠΑΟΚ), Μακ (ΠΑΟΚ)