Πετάει… φωτιές η Φενέρ, 4-0 από το 30΄στην πρεμιέρα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντυπωσιακά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις για το τουρκικό πρωτάθλημα η Φενέρμπαχτσέ, η οποία επικράτησε της Αντάλιασπορ με 4-0 στο άδεια λόγω τιμωρίας»Σουκρού Σαράτσογλου».
Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Γιουρόπα Λιγκ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πριν την συμπλήρωση μισής ώρας είχε «καθαρίσει» τη νίκη. Ο Σεντούρκ άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 8`, στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα γκολ πέντε λεπτά αργότερα με προβολή.

Στο 24ο λεπτό ο Σεμίχ έδωσε ωραία στον Αλεξ και αυτός με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκιονούλ με σουτ από τα δεξιά νίκησε τον τερματοφύλακα της Αντάλιασπορ και έγραψε το 4-0.
Φενερμπαχτσέ: Ντεμιρέλ (46` Γκιουνόκ), Γκιονούλ, Λουγκάνο, Μπίλιτσα, Σάντος, Τοπούζ, Κριστιάν, Εμρέ, Στοχ, Αλεξ (68` Ερκίν), Σεντούρκ