Κέρκυρα-ΑΕΚ 2-1

Κι άλλη έκπληξη προ των πυλών! Η Κέρκυρα προηγείται 2-1 στο σκορ της ΑΕΚ, χάρη στα τέρματα των Τσίγκα και Επστάιν. Μείωσε με ένα φοβερό σε εκτέλεση φάουλ ο Τζεμπούρ.

Το φιλμ:

83' Η κεφαλιά του Καφέ δεν ανησυχεί τον Κωνσταντόπουλο.

82' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Γκουστάβο, μέσα ο Μίχος.

76' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Σκόκο άφησε την θέση του στον Μπερνς.

69' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φλαβίνιο παίρνει τη θέση του Επστάιν.

69' Μετά από κόντρες, ο Τζεμπούρ γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, φοβερή επέμβαση από τον Κωνσταντόπουλο στο εξ' επαφής σουτ του Αλγερινού.

64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ, 2-1! Με εκτέλεση φάουλ, ο Τζεμπούρ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Κωνσταντόπουλο.

63' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Μέσα ο Μπλάνκο, αντί του Ντιόπ.

55' Αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Παρασκευαΐδης αντικατέστησε τον Λαμπρόπουλο.

55' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Λεονάρντο έδωσε την θέση του στον Έντερ.

53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ, 2-0! Ολομόναχος απέναντι από τον Σάχα ο Επστάιν, ψύχραιμο σουτ από τον Γερμανό, στα δίχτυα η μπάλα.

51' Απογοητευτικό το σουτ του Ντιόπ. Πέρασε πάνω από την εστία.

46' Κίτρινη κάρτα στον Τσίγκα.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Κωνσταντόπουλος απομάκρυνε με δυσκολία το γυριστό σουτ του Λεονάρντο.

43' Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

36' Κίτρινη κάρτα στον Γιάντση.

35' Η "Ένωση" έχει την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως όχι και την επιθετική ανάπτυξη που θα της επιτρέψει να φτάσει στην ισοφάριση.

26' Καμία αξιόλογη φάση στο παιχνίδι τα τελευταία λεπτά.

17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ, 1-0! Με ένα άπιαστο σουτ, ο Τσίγκας νίκησε τον Σάχα.

13' Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.

12' Μια ανάσα από το γκολ η ΑΕΚ! Ο Καράμπελας έκανε την σέντρα από τα αριστερά, την κεφαλιά ο Λεονάρντο, διώχνει πάνω στην γραμμή ο Βενέτης.

10' Ο Σκόκο βρήκε με κάθετη πάσα στην περιοχή τον Λεονάρντο στην περιοχή, όμως ο Βραζιλιάνος δεν γύρισε την μπάλα όπως θα έπρεπε για τον Λυμπερόπουλο.

8' Στην αγκαλιά του Κωνσταντόπουλου το συρτό σουτ Λεονάρντο.

1' Έναρξη του αγώνα.

* Ενός λεπτού σιγή για τον άδικο χαμό του Παναγιώτη Μπαχράμη.

* Με ένα τέταρτο καθυστέρηση θα ξεκινήσει το παιχνίδι, λόγω της γνωστής απόφασης του ΠΣΑΠ, με την οποία διαμαρτύρεται για τα πρόσφατα κρούσματα βίας στα γήπεδα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μπάμπης Τεννές): Κωνσταντόπουλος, Βενέτης, Μαϊστόροβιτς, Καλαντζής, Τσίγκας, Γιάντσης, Λαμπρόπουλος, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Επστάιν, Μακρής

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Γιάχιτς, Μανωλάς, Δέλλας, Καράμπελας, Ντιόπ, Καφές, Λεονάρντο (55' Έντερ), Λυμπερόπουλος, Σκόκο, Τζεμπούρ