ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΙΤΛΟΥΣ

Του Σταύρου Μαρίνη
O Παναθηναϊκός νίκησε χθες 2-0 και θα παίξει 2 προκριματικούς γύρους για να μπει σε όμιλο Τσάμπιονς Λιγκ όμως δεν πρέπει να επαναπαύονται οι φίλαθλοι του. Στο πρώτο 10λεπτο ήταν νωθρός σε ένα παιχνίδι που κρίνονταν όλη η χρονιά και ήταν το πρώτο ντέρμπι που νίκησε φέτος(2 ισοπαλίες με Ολυμπιακό , μία ήττα και μια ισοπαλία με την ΑΕΚ στην κανονική περίοδο και μια ισοπαλία και βέβαια την χθεσινή νίκη στα play off. Τώρα χρειάζεται ενίσχυση γιατί όπως όλοι είδαμε το υλικό που έχει δεν μπορεί να τον στέψει ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ όσο για την Ευρώπη από την στιγμή που δεν μπορεί να φέρει τίτλο δεν με νοιάζει εμένα προσωπικά να κάνει μια από τα ίδια. Τα 20 εκ ευρώ που θα δοθούν για μεταγραφές κατά την άποψή μου είναι λίγα αφού τουλάχιστον 5 παίχτες πρέπει να φύγουν από την Παιανία. Δεν είμαι προπονητής αλλά δεν πιστεύω ότι οι Γκούμας, Μάτος, Νίλσον (τον έφαγαν άδικα) Νίνης , Μάντζιος , Κλέιτον ,θα βρίσκονται του χρόνου αλλού γιατί φέτος με εξαίρεση τον Μάντζιο που το πάλεψε αλλά δεν ήταν αποτελεσματικός οι υπόλοιποι τα σκάτωσαν και γέμισαν τον κόσμο του Παναθηναϊκού. Για την ΑΕΚ γιατρειά είναι μόνο ο Δημήτρης Μελισσανίδης γιατί χωρίς χρήματα ομάδες δεν χτίζονται για να κερδίζουν σερί Πρωταθλήματα και να έχουν μια καλή πορεία στην Ευρώπη. Τώρα όσον αφορά τον αιώνιο αντίπαλο πρέπει να κάνουμε περισσότερες και πιο ακριβές μεταγραφές για να του πάρουμε του χρόνου τον τίτλο του Πρωταθλητή. Όσο για τον Κάκο όπως και στον τελικό κυπέλλου τα έκανε χθες χάλια ο άνθρωπος είναι περίπτωση.